1 lutego 2017

"Born in Gaza" - reportaż/film dokumentalny.

Znalezione obrazy dla zapytania born in gaza
           
   Reportaż opowiada o tych najmłodszych i najczęściej najbardziej poszkodowanych ofiarach wojny domowej.  Opowiada o marzeniach dzieci, o tym jak patrzą na to wszystko, o tym ile dla nich znaczy rodzina, którą tak często tracą o ich problemach i trudach jakie muszą znieść oraz z jakimi problemami muszą się zmierzyć. 
    Film jest na tyle szokujący i tak dobrze zrobiony, że w  widza nie uderza od razu tona faktów i historii, ale jest dawkowana w ten sposób, że nie mogę powiedzieć, że skłania do przemyśleń, ponieważ nie ma tu o czym myśleć. Reportaż jest dokładny, nie przesadzony i pokazuje widzowi jak najdokładniej i w jak najbardziej surowej wersji, tą całą historię.
 Wstrząsająca jest ilość dzieci potrzebujących opieki psychologicznej, psychiatrycznej, medycznej oraz opieki ze strony rodziców i opiekunów, ponieważ rodzice giną, a najstarsze dziecko często zostaje obarczone obowiązkiem zarabiania na utrzymanie i opieki nad młodszym, lub niepełnosprawnym rodzeństwem. Lecz nie same cyfry ilości zabitych dzieci, młodzieży, ale perspektywa ich przyszłości.